Një garë kampionësh të mëdhenj që pati fund të turpshëm

Dënimi që e la Sebastian Fetelin pa fitore në garën “Formula 1” të Kanadasë, ka ngjallur mjaft reagime midis tifozëve, si edhe midis ish-automobilistëve që ndoqën zhvillimet në Montreal. Mario Andreti legjendar që ka qenë kampion i “Formulës 1” më 1978, shkroi në profilin e tij në Twitter: “Kam mendimin se detyra e njerëzve përgjegjës

Vazhdoni leximin →

Një hero dhe shumë turpe në Kupën e Mbretit në Spanjë

Konflikte verbale dhe “disi” fizike janë parë shumë në futboll, por ai që ndodhi në stadiumin “Mestaja” të Valencias meriton vend të veçantë, padyshim në “karrigen e turpit”. Pati grushta e shkelma si dhe fytyra të gjakosura, ndërsa futbollistët e Valencias e të Getafes e mbyllën në këtë mënyrë ndeshjen e Kupës së Mbretit. Forcat

Vazhdoni leximin →

Legjenda e Dortmundit godet Dembelen: “Turp, duhej ndëshkuar!”

Borusia e Dortmundit, në historinë e saj, një herë i është gëzuar trofeut të Ligës së Kampioneve, në sezonin1996-1997, kur fitoi 3-1 në finalen e saj me Juventusit, kundër të cilit shënoi dy gola futbollisti i famshëm gjerman, Karl-Hainc Ridëll. Pikërisht, kjo legjendë e futbollit gjerman kritikoi me forcë, lojtarin e paradokohshëm të “verdhezinjve”, Usman

Vazhdoni leximin →