Një garë kampionësh të mëdhenj që pati fund të turpshëm

Dënimi që e la Sebastian Fetelin pa fitore në garën “Formula 1” të Kanadasë, ka ngjallur mjaft reagime midis tifozëve, si edhe midis ish-automobilistëve që ndoqën zhvillimet në Montreal. Mario Andreti legjendar që ka qenë kampion i “Formulës 1” më 1978, shkroi në profilin e tij në Twitter: “Kam mendimin se detyra e njerëzve përgjegjës

Vazhdoni leximin →

Një hero dhe shumë turpe në Kupën e Mbretit në Spanjë

Konflikte verbale dhe “disi” fizike janë parë shumë në futboll, por ai që ndodhi në stadiumin “Mestaja” të Valencias meriton vend të veçantë, padyshim në “karrigen e turpit”. Pati grushta e shkelma si dhe fytyra të gjakosura, ndërsa futbollistët e Valencias e të Getafes e mbyllën në këtë mënyrë ndeshjen e Kupës së Mbretit. Forcat

Vazhdoni leximin →

Legjenda e Dortmundit godet Dembelen: “Turp, duhej ndëshkuar!”

Borusia e Dortmundit, në historinë e saj, një herë i është gëzuar trofeut të Ligës së Kampioneve, në sezonin1996-1997, kur fitoi 3-1 në finalen e saj me Juventusit, kundër të cilit shënoi dy gola futbollisti i famshëm gjerman, Karl-Hainc Ridëll. Pikërisht, kjo legjendë e futbollit gjerman kritikoi me forcë, lojtarin e paradokohshëm të “verdhezinjve”, Usman

Vazhdoni leximin →

‘Turpi’ në Anfield: Ozil u kërkon ndjesë tifiozëve të arsenalit

Ndërsa në median britanike po merren shumë me qeshjen ironike te Sanchez në stol gjatë disfatës katastrofike të Arsenalit me Liverpool, te Topçinjtë del dikush që kërkon ndjesë për turpin e Anfieldit. Bëhet fjalë për mesfushorin e përfaqësueses gjermane Mesut Ozil i cili kërkoi faljen e tij nëpërmjet rrjeteve sociale.’Na kritikoni, na bërtisni, na shani,

Vazhdoni leximin →