Belerin-Barcelona, një lëvizje e vështirë e kësaj vere!

Nuk do të jetë e lehtë për Hektor Belerinin që të largohet nga Arsenali. Mbrojtësi i shkëlqyer dhe i ri spanjoll është në një nga ato situata vërtetë të vështirë në karrierën e një futbollisti profesionist, pasi Barcelona e kërkon me ngulm të madh, por edhe Arsen Venger nuk ka dëshirë që ta humbasë. Mediat

Vazhdoni leximin →

Transferimi rekord i Pogbas nën syrin hetues të FIFA-s

“Shtëpia botërore e futbollit”, FIFA, ka hapur një proces hetimi për transferimin nga Juventusi te Mançester Junajtidi të mesfushorit francez, Pol Pogba, me ç’rast u pagua shuma rekord prej 105 milionë eurosh. Këto ditët e fundit, janë publikuar disa detaje të kontratës së Pogbas me Mançesterin, midis të tjerave, për pagën e tij, por edhe

Vazhdoni leximin →