Flik ka besim tek Bajerni: Nëse jemi vetvetja, titulli është iyni!

Nuk është se nuk e vlerëson konkurrencën, përkundrazi, rivalët irespekton. Bundesliga këtë vit është shumë më interesante se më parë, pasi Bajerni lufton me Lajpcigun, Dortmundin dhe Gladbahun, diçka që nuk ishte parë prej dekadash. Sidoqoftë, Hansi Flik, trajneri ibavarezëve, mbetet “konservator” në vlerësimet e tij. “Të gjitha skuadrat e përfshira në konkurrim kanë shanset

Vazhdoni leximin →

Guardiola: Ndoshta nuk e fitojmë titullin, po pastaj?!

Në futboll duhet të jesh ndonjëherë filozofik, apo duhet të dish të tregohesh largpamës. Asnjë trajner dhe asnjë skuadër në botë nuk mund të jetë e pathyeshme, dhe Pep Guardiola e di se nuk mund të jetë as Mançester Siti i tij. Pas fitores së vuajtur ndaj Çelsit, trajneri katalanas pranoi se dështimi është pjesë

Vazhdoni leximin →