Duel Duka-Fino edhe në Superligë, sot Skënderbeu-Flamurtari

Asambleja përfundoi, por jo “llogaritë” që mbeten të hapura. Do të ketë sërish një përballje Duka-Fino, tashmë në fushën e lojës, mes dy ekipeve që simbolizojnë dy kandidatët për president të FSHF-së. Në Korçë, në 18:00, luhet Skënderbeu-Flamurtari, dhe skuadrat janë në llogoret e tyre që ndodhen përkundër njëra-tjetrës. Ishte Flamurtari që propozoi Finon për

Vazhdoni leximin →

Superliga si Man. Junajtidi, blerjet e janarit më të mëdha se në korrik

Luftëtari ishte shembulli më i qartë i një ekipi që dëshiron të ndryshojë shumë në mes të sezonit. Një numër i madh përforcimet u prezantuan në stadiumin e Gjirokastrës, dhe bëhet fjalë për lojtarë që mund të luajnë. Partizani ka qenë po ashtu një “kantier”, “trafik” ka pasur Kukësi, ndërsa më pak Skënderbeu apo Flamurtari.

Vazhdoni leximin →