Hidhet nesër shorti i sezonit të ri të Superligës, të gjithë në ndeshje të Tiranës!

Do të hidhet nesër në orën 11:00 shorti për sezonin e ri të Superligës. Federata Shqiptare e Futbollit informon se ceremonia për përcaktimin e kalendarit të edicionit të ardhshëm do të zhvillohet në “Arenën Air Albania”. Në vazo do të jenë 10 skuadrat pjesëmarrëse, ndërsa këtë vit në elitë janë ngjitur Bylisi dhe Erzeni, dhe

Vazhdoni leximin →

Tallja e Al Helaifit: Reali nuk e donte Championsin, por fitoren e saj e festoi për një javë!

Ka të drejtë sheiku nga Katari, pavarësisht se shprehja e urtë e futbollit thotë që “fituesi nuk kritikohet”. Fituesi në këtë rast është pikërisht Reali i Madridit, i cili triumfoi në Champions, madje siç thotë Naser Al Helaifi “në mënyrë të merituar”. Gjithsesi, presidenti i Paris SG ka një kritikë apo një tallje për madrilenët,

Vazhdoni leximin →

Partizani siguron Europën pas “shëtitjes” me Kastriotin, Dinamo ngushëllohet me derbin!

Në dhjetor thuajse askush nuk besonte, por ata ia dolën. Futbollistët e Partizanit, të drejtuar nga trajneri Dritan Mehmeti, realizuan një arritje të madhe duke u kualifikuar për në Europë sezonin e ardhshëm. Një fazë e dytë mjaft e mirë e të kuqve, pavarësisht ndonjë humbjeje, siç ndodhi me Tiranën, apo ndonjë barazimi të papritur,

Vazhdoni leximin →

Superliga, Tirana feston titullin me fitore, Dinamo bie përfundimisht!

Shumë gjëra ishin zgjidhur që më parë, ndërsa festa duhej të vazhdonte. Kështu bëri Tirana që, pasi siguroi titullin në derbin e javës së kaluar të Abisnet Superligës ndaj Partizanit, i kënaqi sërish tifozët duke mundur 3-1 Vllazninë në “Selman Stërmasi” të kryeqytetit, e duke merituar gjithçka. Seferi, Totre dhe Xhixha ishin autorët e golave

Vazhdoni leximin →

A do ta fitojë tani UEFA luftën me “rebelët” e Superligës Europiane?!

Për momentin është një fitore e presidentit Aleksander Çeferin. Drejtuesi nga Sllovenia mori një lajm të mirë nga Spanja, pasi gjykata e pranoi ankimimin e UEFA-s ndaj vendimit të mëparshëm për të mos lejuar ndëshkim të klubeve “rebele” të Superligës Europiane, sidomos të Realit, Barcelonës e Juventusit. Gjykatësja Sofia Hil (Gil) vendosi që dy palët

Vazhdoni leximin →