Dinamo e rrjetës rikthehet në elitë

Rikthehet Dinamo në elitën e volejbollit shqiptar. Një emër historik që mungonte prej më shumë se sa 16 vitesh, ndërsa për herë të fundit pat dal kampion më 2008-ën. Një iniciativë për të ringritur Dinamon ishte e Altin Martirit, që për mikrofonin e Radio Televizionit Shqiptar tregon vështirësitë e punës së tij, ndërsa skuadrat funksionojnë

Vazhdoni leximin →

Superliga u pëlqen tifozëve

Superliga, çfarë pasioni! Një studim i ri i publikuar nga instituti francez Opinion Ëay për A22 Sports tregon mbështetje të konsiderueshme nga një demografi e ndryshme e tifozëve të futbollit në tetë kombe të mëdha evropiane. Sondazhi tregon se 72% e tifozëve të futbollit në Itali, Belgjikë, Francë, Gjermani, Holandë, Portugali, Spanjë dhe Mbretërinë e

Vazhdoni leximin →

Egnatia me shumë mungesa në formacion

Egnatia luan të premten ndeshjen e javës së 26-të, ndërsa në ora 13:30 do të ketë përballë Dinamon. Skuadra, që vjen pas barazimit pa gola me Teutën në Rrogozhinë, është duke u stërvitur normalisht, pavarësisht se ka probleme. Kështu për arsye kartonësh do të mungojnë Aleksi dhe Spahiu. Ka probleme dëmtimesh Muhamed dhe Mario Gjata,

Vazhdoni leximin →

Edhe Franca kundër Superligës

Që në fillim, ajo ka qenë kundër Superligës. Edhe tani Franca mbetet e tillë. Jo një ideje të futbollit që bie ndesh me vlerat e sportit. E sërish nga Parisi vjen njoftimi i kundërlëvizjes së parë institucionale, në nivel europian. Ministrja e Sportit, Amélie Oudéa-Castera ka njoftuar se do të ketë një takim teknik më

Vazhdoni leximin →

Milani nuk e përjashton Superligën

Vendimi i Këshillit të Drejtësisë së Bashkimit Europian i ka dhënë forcë mbështetësve të kompeticioneve alternative, kundrejt atyre që organizon UEFA, e thënë ndryshe Super Ligës. Reagimet kundër kanë qenë të shumta, madje edhe me mjaft prej klubeve të Serisë A që i kanë dalë përkrah formatit aktual të UEFA-s, si Interi mbi gjithë të

Vazhdoni leximin →

Reichart: Superliga, një mundësi e artë për klubet

Po nis një epokë e re në futboll. Në një intervistë për “Sportmediaset”, Bernd Reichart, CEO i “A22 Sports”, shoqëria që do të organizojë Superligën europiane, tregon projektin që do të lindë pas vendimit të Gjykatës Europiane të Drejtësisë, që i hapi rrugën krijimit të kompeticioneve të reja ndërkombëtare. “Jam shumë i bindur për këtë projekt

Vazhdoni leximin →