S’ka si kombëtarja, por për Mesin s’ka si familja!

Lionel Mesi po i kalon këto ditë jo vetëm duke u stërvitur me Barcelonën. Jo i grumbulluar këtë herë nga Argjentina (ashtu si edhe Kristiano Ronaldo nga Portugalia), superylli i futbollit botëror përfitoi nga rrallësia e impenjimeve, për të shoqëruar dy djemtë e tij më të mëdhenj, për në shkollë. Tiago e Mateo ishin në

Vazhdoni leximin →

Skautët e Barcelonës “peshkojnë” katër talente në “liqenin” e Ajaksit

Gazeta holandeze “Telegraf” shkruan se drejtori i akademisë së të rinjve të Barcelonës, Hoze Mari Bakero, fundjavën e kaluar, ndoqi ndeshjen mes Ajaksit të Amsterdamit dhe Zvoles (1-0). Sikurse thuhet, ai kishte ardhur në Holandë që të ndiqte katër futbollistët më të talentuar të Ajaksit, për të cilët është e interesuar Barcelona. Fjala është për

Vazhdoni leximin →