Leksione jete nga Lebron Xhejms; hap shkolle per 240 femije

Lebron Xhejms jep leksione jete. The King, ish ylli i Klivlend ka hapur  nje shkolle ne qytetin e tij te lindjes, Akron duke e mbajtur premtimin e tij.  Projekti, per te cilin u kujdesen drejtuesit e fondacionit te tij, u krijua pak vite me pare dhe tani eshte realitet. Kjo shkolle eshte per 240 femije te zones qe do te ndjekin klasen e trete dhe te katert ne fillore.

Por objektivi eshte qe ne kete shkolle te hapen klasa te tjera deri ne vitin 2022. Por jo vetem kaq, dyert e ketij institucioni do te jene te hapur edhe per ata te rritur  qe dua  te ndjekin kurse per te marre diplomen e nje shkolle te mesme ose ata qe kerkojne instruksione per gjetjen e vendeve te punes.

Sfidanti.al