Ronaldo juventin ne te gjitha aspektet; zhvillon stervitjen e pare

Kristiano Ronaldo nis zyrtarisht pergatitjet e sezonit te ri si futbollist i Juventus. Pas kryerjeve te testeve rutinen pasditen e se henes, portugezi zhvilloi seancen e pare stervitore ne Torino.

Bashke me te ishin te pranishem edhe Betankurt, Daglas Kosta, Kuadrado, Dibala dhe Higuain, te gjithe lojtare qe nuk i jane bashkuar pjeses tjeter te ekipit ne SHBA pasi vijne nga pushimet pas Boterorit te Rusise.

Skuadra do te plotesohet pak dite para 12 gushtit kur Juventus do te zhvilloje miqesoren tradicionale ne Villar Peroza.

Sfidanti.al