Juventus, Real e Barcelona reagojnë: Nga UEFA presione të papranueshme, por gati të diskutojmë

Barcelona, Juventusi dhe Reali i Madridit teksa janë në pritje për të mësuar sanksionet nga UEFA, vendosën të dalin me një komunikatë të përbashkët shtypi ku flitet për presione të papranueshme dhe kërcënime në drejtim të klubeve themeluese të Super League, por duke shprehut në të njëjtën kohë edhe disponibilitetin për të diskutuar. Në komunikatën

Vazhdoni leximin →

Super League: Real, Juve e Barça gati t’u kërkojnë dëmshpërblim skuadrave që dolën nga projekti

Rritet tensioni mes klubeve themeluese të Super League. Reali i Madridit, Barcelona dhe Juventusi duket se janë gati të kërkojnë dëmshpërblime milionerer klubeve që vendosën që të tërhiqen nga projekti për thyerje të akordeve të arritur me themeluesve. Lajmi bëhet i ditur nga ‘Neë York Times’ sipas të cilit Florentino Perez, Andrea Agnelli dhe Joan

Vazhdoni leximin →

Juventus, Cristiano Ronaldo tundohet nga Sporting Lisbonë

Cristiano Ronaldo e Juventus do të vijojnë bashkëpunimin deri në 2022, por zërat për largimin e futbollistit nga Zonja e Vjetër po shtohen gjithnjë e më shumë dhe lajmet më të fundit vijnë nga Portugalia. Sipas të përditshmes ‘Record’, Ronaldo po tundohet nga ideja për t’u kthyer në vendlindje. Ai duket se dëshiron të mbyllë

Vazhdoni leximin →