Merkato, Juventus pas Koopmeiners

Tashmë nuk është një sekret, Juventus prej kohësh është vënë pas Teun Koopmeiners të Atalantës. Bardhezinjtë kanë gjetur akordin me holandezin, por problem janë drejtuesit bergamaskë të cilët kërkojnë jo më pak se 60 milionë euro për 26-vjeçarin. Një shifër e lartë për Juventusin. Megjithatë, drejtuesit torinezë kanë çelësin për të mbërritur akordin. Fjala është

Vazhdoni leximin →

Edhe Juventusi në garë për Brojën

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Armando Broja është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. 22-vjeçari nuk bën pjesë në planet e Çelsit, që e ka nxjerrë në shitje. Janë të shumta skuadrat që synojnë sulmuesin kuqezi. Evertoni në Angli, Volfsburgu në Gjermani dhe Milani në Itali janë tre skuadrat që po mundohen të afrojnë në

Vazhdoni leximin →

Juventus gati të bëjë çmenduri për Califiorin

Khephren Thuram në mesfushë dhe Riccardo Calafiori në mbrojtje, janë dy objektivat e momentit te Juventusi, skuadër që do të drejtohet nga Thiago Motta prej sezonit të ardhshëm. Trajneri i ri kërkon me ngulm blerjen e mbrojtësit të Bolognës dhe kombëtares italiane, të cilin e vlerëson shumë dhe e njeh mirë. Por, emilianët kërkojnë minimalisht

Vazhdoni leximin →

Juventus dhe Bolonja “luftë” në merkato për Mitajn

Juventusi kërkon që ti dhurojë trajnerit Thiago Motta një mbrojtës krahu dhe objektivi kryesor i bardhezinjve është mbrojtësi i kombëtares shqiptare Mario Mitaj. E përditshmja “Tuttosport” shkruan se Juventusi ka kohë që ndjek me vëmendje profilin e Mario Mitajt, anësorit shqiptar që luan me Lokomotivën e  Moskës. 20-vjeçari Mitaj ndërthur një fazë të mirë mbrojtëse

Vazhdoni leximin →

Thiago Motta ka firmosur kontratën me Juventus

Dita e Thiago Motta te Juventus ka ardhur, edhe pse njoftimi zyrtar mund të shtyhet për nesër ose të paktën të enjten. Tekniku italo-brazilian nënshkroi sot një kontratë me bardhezinjtë deri në vitin 2027 me një pagë 3.5 milionë euro plus bonuse. Kalimi formal është bërë larg Torinos, pikërisht në Cascais (afër Lisbonës, ku trajneri

Vazhdoni leximin →