Shuhen zerat e merkatos; Milinkovic-Savic qendron te Lazio

Milinkovic-Savic i shqetesoi jo pak tifozet e Lazios kur nuk u paraqit per vizitat mjekesore me skuadren romane duke bere qe te shtohen zerat spekulative per te ardhmen e tij. Por pas 24 oresh, futbollisti serb j rishfaq madje shoi te gjitha hipotezat e ngritura rreth tij

‘A do te qendroj te Lazio? Sigurisht, perderisa kam ardhur ketu-keshtu u pergjigj Milinkovic Savic kur u pyet ne lidhje me te ardhmen e tij qe gjeti edhe konfirmimin e presidentit Lotito.

‘Nuk e kam nxjerre ne merkato Milinkovic, por nese vjen ndonje oferte ‘e pacipe’, do ta studioj-tha Lotito.

Ne fakt presidenti i Lazios ka ndermend t’ia rinovoje kontraten  Milinkovic. Ajo aktuale skadon ne vitin 2022 dhe paga e lojtarit eshte 1.5 milione Euro ne sezon, shifer kjo shume me e ulet se ajo qe i ofron Çelsi qe po kerkon te rivalizoje Juventusin e Realin e Madridit per te.

Sfidanti.al