Lotito: E ardhmja e Lazios do të jetë shumë e bukur!

“Maurizio Sarri është një mjeshtër i futbollit”, kështu shprehet presidenti i Lazios, Claudio Lotito. Numri një i kryeqytetasve, theksoi se e ardhmja për bardhekaltërit do të jetë e shumë e bukur ndërsa shtoi se Sarri po rrit të gjithë futbollistët që klubi i afroi nga merkato. “Sarri po demonstron se është mjeshtër futbolli, lojtarët që kanë

Vazhdoni leximin →

Lazio në kaos, Sarri rrezikon shkarkimin

7 pikë në 7 javë, vendi i 16-të në Serie A. Lazio po përjeton një moment të erret që nga dita kur Igli Tare u largua nga kryeqyteti. Mes Lotitos dhe Sarri nuk ka paqe, por një luftë totale, të cilën e shprehin hapur edhe në media. Sarri vijon të ankohet pafund për ekipin që

Vazhdoni leximin →

Lazio, lëvizja e Lotitos; jep para kohe 2 paga mujore

Claudio Lotito i kap të gjithë në kundërsulm; ndërsa FIGC autorizoi zyrtarisht shtyrjen e dhënies së pagave për futbollistët, presidenti i Lazios vendosi të japë para kohe 2 paga mujore skuadrës së tij. Në fakt, skuadra bardhekaltër ka përfituar pagat e muajit shkurt dhe mars 2021 përvec atë të muajit janar. ‘Është për të dhënë

Vazhdoni leximin →

‘The day after KO’; Lotito tërbohet, Lazio drejt një grumbullimi të gjatë?

Claudio Lotito është tërbuar, ai që donte me forcë rikthimin e kampionatit me iluzionin e titullit kampion, tani gjendet përballë një skuadre të copëtuar fizikisht, psikologjikisht  në kufirin e një krize nervore dhe me kualifikimin në Champions ende për të siguruar. Me të drejtë ai pretendon dhe dëshiron shpjegime për këtë gjendje. Post-sfida me Sassuolon

Vazhdoni leximin →