Igli Tare: Kam refuzuar disa oferta

Igli Tare nuk i ka mbyllur dyert për një rikthim të mundshëm te Lacio, edhe pse e konsideron një opsion jo të lehtë për t’u realizuar. “Nuk e di nëse do të kthehesha, nuk është prioriteti im për momentin. E di që bëra zgjedhjen e duhur për t’u larguar, doja të largohesha nga Lazio duke

Vazhdoni leximin →

Lotito: E ardhmja e Lazios do të jetë shumë e bukur!

“Maurizio Sarri është një mjeshtër i futbollit”, kështu shprehet presidenti i Lazios, Claudio Lotito. Numri një i kryeqytetasve, theksoi se e ardhmja për bardhekaltërit do të jetë e shumë e bukur ndërsa shtoi se Sarri po rrit të gjithë futbollistët që klubi i afroi nga merkato. “Sarri po demonstron se është mjeshtër futbolli, lojtarët që kanë

Vazhdoni leximin →

Rusell Crowe tifoz i Lazios

Nata e tretë e Festivalit të Sanremos pati  një nga momentet më elektrizuese me praninë e aktorit fitues të çmimit Oscar, Russell Crowe. Një ditë më pas, aktori ishte i ftuar në Rtl 102.5 për të prezantuar turin e tij italian: “Ishte dashuri me shikim të parë me Romën dhe Italinë. Puglia është kaq e

Vazhdoni leximin →

Felipe Anderson zgjedh Juventusin

Felipe Anderson e ka vendosur të ardhmen e tij. Aventura te Lazio ka ardhur drejt fundit dhe braziliani nuk do të rinovojë kontratën me klubin bardhekaltër, duke u larguar si lojtar i lirë nga kryeqyteti italian në qershor. Sipas “Corriere dello Sport”, lojtari nuk do të largohet nga Serie A, pasi synon që të vazhdojë karrierën

Vazhdoni leximin →

Tare thur elozhe për Inzaghin

Interi i Simone Inzaghit deri në këtë pikë të sezonit i ka përmbushur të gjitha pritshmëritë teksa zikaltërit kryesojnë renditjen e Serie A, si dhe kanë siguruar kualifikimin përtej fazës së grupeve në Champions League dhe i mbetet të diskutojnë vetëm vendin e parë në Grupin D përballë Real Sociedad. Sipas ish-drejtorit sportiv të Lazios,

Vazhdoni leximin →

Lazio nxjerr Hysajn në shitje

Elseid Hysaj dhe Mouricio Sarri janë një prej dysheve interesante që kemi parë vitet e fundit. Trajneri është një nga “mentorët” e mbrojtësit shqiptar në karrierën e tij si tek Empoli, Napoli dhe tashmë te Lazio, por duket se kjo dyshe do të “divorcohet”. Lazio ka menduar të nxjerrë në shitje Hysajt, madje që në merkaton

Vazhdoni leximin →