Gjendja e Strakoshës, Lazio del me komunikatë: Është i dëmtuar

Gjendja e Thomas Strakoshës është diskutuar së fundmi në median italiane dhe Lazio vendosi qartësojë gjithcka teksa doli me një komunikatë për shtyp ku bën të ditur se portieri i përfaqësueses shqiptare ka pësuar dëmtim ‘Thomas Strakosha në ditët e fundit ka pësuar një dëmtim në gjurin e djathtë-lexohet në komunikatën e Lazios-gjendja aktuale, ekzaminimet

Vazhdoni leximin →

Stërnipi i Mussolinit, në skuadrën e Lazios

Lazio merr në radhët e saj një Mussolini. Në klubin e kryeqytetit italian, tifozët ultras të të cilit janë të famshëm për ideologjinë e tyre të ekstremit të djathtë, luan Romano Floriani Mussolini, djali i Alessandra Mussolinit, mbesa e Duces dhe Mauro Florianit. Futbillisti është 18 vjec dhe luan në krah të mbrojtjes. Emri i

Vazhdoni leximin →

Lazio, pritet rinovimi i trajnerit Simone Inzaghi

Kjo javë është vendimtare për rinovimin e Simone Inzaghit. Sipas të përditshmes ‘Il Messaggero’ detajet janë zgjidhur të gjitha dhe trajneri kontrata e të cilit skadon në qershor gjeti akordin për nënshkrimin e një kontrate 2 vjecare deri në 2023 me një pagë që rritet nga 2 në 2.4 milionë Euro dhe 500 mijë Euro

Vazhdoni leximin →