Alegri duhet të bashkëjetojë me Ronaldon tek Juventusi

Trajneri doli në konferencë për shtyp dhe dha versionin zyrtar, pra që CR7-ta do të qendrojë. “Kristiano do të ketë më shumë përgjegjësi sesa 3 vjet më parë, – ishin fjalët e tij, – pres që veteranët të japin më shumë, të jenë vlerë e shtuar për ne, duke nisur nga Ronaldo”. Këto janë fjalët

Vazhdoni leximin →

Vazhdon të rritet legjenda CR7, tek Reali stërvitej që në 7 të mëngjesit!

E tregon Skot Miler, përgatitës atletik i Fulhamit në Angli, i cili në 2012 shkoi në Madrid, në kompleksin e Realit, bashkë me ish-lojtarin madrilen Mahamadu Diarra. Ai shkoi të ndihmonte Diarranë në stërvitje dhe u ndodh në mëngjes herët në kompleks në “Valdebebas”. Papritur aty pa Kristiano Ronaldon, dhe pyeti Diarranë, “çfarë bën ky

Vazhdoni leximin →

Më në fund del dikush më muskuloz se Ronaldo, është Gorecka

Të mos harrojmë se kanë një diferencë moshe 10-vjeçare, dhe nuk është shaka. Një Kristiano Ronaldo ka qenë një “makinë”, një manjak i formës fizike gjatë gjithë karrierës, por tashmë është 36 vjeç dhe është e vështirë të punojë sërish me të njëjtin përkushtim si më parë. Ka arritur gjithçka në karrierë, padyshim ështës shumë

Vazhdoni leximin →