Ronaldo nuk di të ndalet, synon Botërorin e 2026

Për herë të parë në 20 vite karrierë, mes Evropianit dhe Botërorit, C.Ronaldo mbylli një turne madhor pa lënë shenjë, zero gola të shënuar. CR7 ishte thjesht hija e emrit të tij në “Euro2024”, por as kjo nuk mjafton për të ndalur yllin portugez. Sipas mediave angleze, Ronaldo ka vendosur një objektiv të ri, synon

Vazhdoni leximin →

Yjet e futbollit që nuk do ti shohim më në Europian

Në përfundim të ndeshjeve çerekfinale janë përcaktuar skuadrat gjysmëfinaliste në Euro 2024. Por përveç eliminimit nga kjo veprimtari, për disa futbollistë ajo ndeshje ka qenë e fundit me ekipet e tyre kombëtare. Është e dhimbshme por duhet pranuar, pasi çdo gjë e ka një fillim dhe një mbarim. Kështu te Gjermania, Toni Kroos, 34 vjeç ka

Vazhdoni leximin →

Ronaldo: Ndjeva trishtim, por më pas gëzim në fund

Cristiano Ronaldo fillimisht humbi penalltinë për një epërsi të mundshme ndaj Sllovenisë në raundin e 16-shes të Euro 2024, më pas ai finalizoi në serinë e njëmbëdhjetë metrave dhe mundi të festonte suksesin përfundimtar. Duke folur pas ndeshjes, Ronaldo tha: “Ndjeva trishtim, por më pas gëzim në fund… Ky është futbolli. Kam përjetuar momente të pabesueshme

Vazhdoni leximin →

Ronaldo tremb Portugalinë por penalltitë kualifikojnë luzitanët

Një ndeshje që mund të kishte përfunduar në mënyrën më të keqe të mundshme për Portugalinë dhe Cristiano Ronaldon por fati i buzëqeshi sulmuesit dhe ekipit të Martinez. Portugalia eleminon Slloveninë pas 120 minutave dhe penalltive ku fitoi pastër 3-0 edhe falë pritjeve fantastike të Diogo Costa. Sfidë emocionesh në Frankfurt ku luzitanët patën mundësinë

Vazhdoni leximin →

Ronaldo i zhgënjyer nga sezoni pa trofe

Cristiano Ronaldo në lot pasi ekipi i tij Al Nassr humbi finalen e Kupës së Mbretit kundër Al Hilal me penallti, një humbje që lë pa trofe CR7 këtë sezon në Arabinë Saudite. Ish-lojtari i Juves dhe Real Madridit, 39 vjeç, u rrëzua në tokë pas penalltisë së fundit, ndërsa Al Hilal festoi, dhe më pas

Vazhdoni leximin →

Sezon fantastik, Ronaldo realizon për Al Nassr

Cristiano Ronaldo protagonist. Sulmuesi portugez vazhdon të shkëlqejë në aspektin individual te Al Nassr, pavarësisht se këta të fundit mbajnë vendin e dytë në tabelë. Në transfertën ndaj Al-Akhdoud, Ronaldo realizoi golin e tij të 33-të në këtë kampionat. Ai shfrytëzoi në maksimum një asist të Al Hassan, për të dërguar topin në rrjetë. 39-vjeçari

Vazhdoni leximin →