Tifozët liverpulas bënë një përjashtim, kënga “Ju nuk do të jeni kurrë vetëm” u këndua për Ronaldon!

Ky himn ka qenë ekskluzivisht për skuadrën e tyre të zemrës. Krijuar si këngë në 1945 nga artistë amerikanë, ajo u përpunua nga grupi liverpulas “Xherri end dhë Pejsmejkërs” (Gerry and the Pacemakers” në vitin 1963. Pasi u ngjit në krye të renditjes muzikore britanike, kënga “Ju nuk do të jeni kurrë vetëm” (You’ll never

Vazhdoni leximin →

Rivaliteti mënjanë, tifozët e Liverpulit në krah të Ronaldos në “Anfild”!

Një veprim klasi i menduar në një moment domethënës. Tifozët e Liverpulit kanë lajmëruar se kanë planifikuar një minutë duartrokitjesh në mbështetje të Kristiano Ronaldos, pasi superylli i Mançester Junajtidit lajmëroi shuarjen e bebes së tij djalë, ndërsa shoqja e tij, Georgina Rodrigez ishte në maternitet për lindjen e binjakëve. Duartrokitja në stadiumin “Anfild” do

Vazhdoni leximin →

Le ta lemë futbollin mënjanë, Ronaldo dhe Georgina sapo humbën një fëmijë!

Fundjava nisi shkëlqyeshëm me 3 golat e shënuar në portën e Noruiçit, që siguruan fitoren e vështirë të Mançester Junajtidit. Gjithsesi, për Kristiano Ronaldon në radhë ishte një “ndeshje” tjetër e vështirë, e cila doli e pamundur për t’u fituar. Në një goditje të pashpirt të natyrës, shoqja e tij, Georgina Rodrigez, humbi njërin nga

Vazhdoni leximin →

Kristiano Ronaldo, i pari numër 7 i Man. Junajtidit që shënon 20 gola që nga … Kristiano Ronaldo!

Përpara tij ka pasur numra 7 të shkëlqyer, siç ishin Brajan Robson apo Dejvid Bekam, megjithatë kur vjen puna te golat, ai ka shok vetëm veten. Kristiano Ronaldo është protagonist i dy fitoreve të fundit të Mançester Junajtidit në Premier Ligë këtë sezon, të arritura të dyja me shifrat 3-2 në “Old Traford, fillimisht nga

Vazhdoni leximin →

“Vesi del me shpirtin”, Ronaldo shënon 3 gola edhe me “një dhëmb në gojë”!

Me gjasë skuadra e tij, Mançester Junajtidi, nuk do të kualifikohet dot në Premier Ligë. Pavarësisht fitores së vështirë ndaj Noruiçit dhe humbjeve të Totenhemit dhe Arsenalit, sërish “djajtë e kuq” janë prapa, por sidoqoftë ylli i tyre kryesor nuk heq dorë nga “huqet” e veta. Kristiano Ronaldo realizoi 3 herë në “Old Traford”, pra

Vazhdoni leximin →