Bajerni I Mynihut dhe lufta e brendshme

Te Bajerni duket se ka shpërthyer një luftë e brendshme. Trajneri Hansi Flik kërkoi përforcime në në merkaton e muajit janar për pjesën e dytë të sezonit. Në një intervistë për ‘Sueddeutsche Zeitung’,  Flik konfirmoi se kishte nevojë për një mbrojtës të djathtë dhe një sulmues për shkak të dëmtimeve që kanë shoqëruar skuadrën, Por

Vazhdoni leximin →

Salihamixhiçi nuk i kishte harruar kritikat e Levandovskit!

Në punën e tij është i paarritshëm, por kuptohet nuk mund të bëjë çdo gjë. Robert Levandovski është “bomberi i Bundesligës”, veçse jo specialisti i transferimeve, diçka për të cilën tek Bajerni paguhen drejtori sportiv, Hasan Salihamixhiç dhe shefi ekzekutiv, Karl-Hajnc Rumenige. Gjithsesi, sulmuesi polak e shprehur haptazi dëshpërimin e tij që përforcimet nuk po

Vazhdoni leximin →

Salihamixhiç kundër Oliver Kahnit: Nuk dua njeri mbi kokë!

Bajerni e ka një drejtor sportiv, dhe ai nuk dëshiron që dikush tjetër t’i bëjë hije. Lajmet nga Gjermania janë që Oliver Kahn mund të marrë një detyrë të përkohëshme si drejtues sportiv, në pritje për t’u bërë shef ekzekutiv, në vend të Karl-Hajnc Rumeniges. Kjo gjë nuk i pëlqen Hasan Salihamixhiçit, drejtorit aktual sportiv,

Vazhdoni leximin →

Plas te Bajerni; Hames Rodrigez tani e ka me Salihamixhic

Hames Rodrigez bëhet protagonist i një tjetri debati te Bajerni i mynihut. këtë radhë, futbollisti kolumbian e ka kapur me Drejtorin Sportiv të klubit Hasan Salihamixhic. lajmi publikohet nga e përditshmja gjermane ‘Bild’ sipas së cilës, Hames, gjatë ndeshjes së 27 tetorit kundër Mainzit ku ai u zëvendësua, refuzoi të përshëndesë Salihamixhic kur ky i

Vazhdoni leximin →

Bajerni i Mynihut, me qiri  e gjeti drejtorin sportiv

Bajerni kishte kohë që kërkonte një drejtor sportiv të ri, me qëllim që të zëvendësonte në këtë post Matias Zamerin e larguar dhe, sipas mediumeve gjermane, kryesia e klubit bavarez ka gjetur një zgjidhje të mirë. Pasi presidenti i Bajernit, Uli Hënes, bëri të ditur se këtë post e kishin refuzuar figura të tilla, si

Vazhdoni leximin →