Levandovski synon rekordet e Ronaldos dhe Mesit

Ka shënuar shumë dhe padyshim që do të vazhdojë ta bëjë. Robert Levandovski synon disa rekorde këtë sezon në Bundesligë dhe në Champions, përveçse edhe trofe me Bajernin. Sulmuesi polak ka shënuar deri tani 16 gola në 12 ndeshje në kampionatin gjerman dhe shpreson të thyejë rekordin e Gerd Mylerit me 40 rrjeta në një

Vazhdoni leximin →

Luka Donçiç, mos je vallë Xhordani apo Lebroni i ri në NBA?!

Për dy ndeshje radhazi ishte i paarritshëm. Në një duel me “Mbretin” Lebron Xhejms, ylli ballkanas i NBA-së nuk doli i turpëruar, duke realizuar tripëll dabëllin e dytë. Luka Donçiç udhëhoqi Dallasin në fitoren e thellë ndaj Klivlendit, 131-111. Slloveni 21-vjeçar është bërë lajm në basketbollin amerikan, sepse është më i riu që arrin në

Vazhdoni leximin →

Jo vetëm Ronaldo; ja rekordet që duhen thyer në futboll

Të shënosh 700 gola në karrierë është një arritje fenomenale, por për momentin nuk I mjafton Kristiano Ronaldos që të hyjë përfundimisht në histori. Pavarësisht këtij rezultati të jashtëzakonshëm, Ronaldo nuk është ende në podiumin e shënuesve më të mirë të të gjitha kohërave edhe pse është një objektiv mëse I arritshëm për të. Në

Vazhdoni leximin →

Dueli i legjendave, sa rekorde të Shumit thyen Hamiltoni?!

Mikael Shumaher cilësohet gjerësisht si piloti më i madh i të gjitha kohëve në Formula 1. Ai mban rekorde të shumtë në këtë sport të shpejtësisë, por kohët e fundit ekziston një pretendent i madh për t’ia kaluar, Ljuis Hamilton. Anglezi i Mercedesit ka arritur të thyejë apo të barazojë disa rekorde të Shumit, ndërsa

Vazhdoni leximin →

Botërori i notit mbyllet me dy rekorde të rinj

Në ditën e fundit të kampionatit botëror të notit që u zhvillua në Guangju të Koresë së Jugut, u thyen dy rekorde, një botëror dhe një evropian. Stafeta amerikane e femrave (Regan Smith, Lili King, Kejsi Dahlia dhe Simon Manuel) vendosi një rekord të ri botëror në disiplinën 4×100 metra katërnotimsh, duke e mbyllur garën

Vazhdoni leximin →