Tragjedia Emiliano Sala; FIFA detyron Kardifin t’i paguajë 6 milionë Eurot e parë Nantës për transferimin.

Emiliano Sala nuk po mund të gjejë paqe as pas tragjedisë. Nantë dhe Kardifi prej kohësh ishin përfshirë në një ‘betejë’ për transferimin e futbollistit argjentinas që në muajin janar të këtij viti pësoi një aksident ajor në Kanalin e La Manshit teksa ishte duke udhëtuar drejt Kardifit për t’u bashkuar me skuadrën e tij

Vazhdoni leximin →

E besoni pë Nikolla Mirotiç , basketbollisti më i paguar në Evropë

Portali i specializuar në fushën e basketbollit, “Jurohups”, shpalli listën e basketbollistëve më të paguar në Euroligë. Në fakt, në Evropë deri tani nuk ka ekzistuar praktika që klubet të tregohen transparentë lidhur me pagat e basketbollistëvë të tyre. Sidoqoftë, basketbollisti më i paguar evropian është Nikolla Mirotiç, malazez me pashaportë spanjolle, që sivjet u

Vazhdoni leximin →

Kante bamirës i palodhur në fushë, por në klub…nuk ka qejf të paguajë!

Futbollistët brazilianë të Çelsit, Vilian dhe David Luis, kanë hapur një restorant italian në Londër. Bashkëlojtarët e tyre vijnë shpesh mbas stërvitjes së mbasditës që të relaksohen dhe të shijonë ushqimet që përgatit kryekuzhinieri italian Nikola, për të cilin thuhet se ka duar të arta. Midis të tjerëve, në këtë lokal është bërë frekuetues i

Vazhdoni leximin →