Dortmundi ngacmon Obamejangun: Ai e sheh Championsin në TV!

Padyshim është thënë në formë shakaje, veçse ishte edhe një lloj “shigjetimi”. Shefi ekzekutiv i Dortmundit, Hans-Joakim Vacke, ngacmoi ish-lojtarin e ekipit të tij, Pjer-Emerik Obamejang, që sot luan për Arsenalin. “Obamejangu ndoshta ndihet shumë mirë tek Arsenali për llogarinë që ka në bankë, – tha Vacke për “Zydojçe Cajtung”, – por, të mërkurave ai

Vazhdoni leximin →

Obamejang si Bergkamp dhe…I gjithë Mancester Junajtid

Arsenali mori një pikë në Old Trafford pas barazimit 1-1 me Mancester Junajtid, në një ndeshje ku për Topcinjtë shkëlqeu Pierr Emerik Obamejang I cili shënoi giolin e barazimit për skuadrën e Unai Emeri duke regjistruar dy statistika të denja për t’u shënuar në librin e rekordeve. Statistika e parë është një rekord I shtëpisë.

Vazhdoni leximin →