Obamejangu ishte “zero” ndaj Arsenalit, Broja luajti më mirë se ai

As sulmuesi shqiptar nuk mundi të ndikonte dhe Çelsi ishte ndjeshëm inferior ndaj një skuadre që deri vjet duhej ta kishte poshtë vetes. Gjithsesi, gjërat kanë ndryshuar dhe Mikel Arteta e ka kthyer Arsenalin në një “makineri fituese”, diçka që e provuan në kurriz edhe Blutë e Londrës. “Topçinjtë” fituan me meritë 1-0 dhe ai që u shënjestrua më shumë ishte sulmuesi Pjer-Emerik Obamejang, që dikur ishte tek Arsenali. Sipas statistikave, ai e preku topin vetëm 8 herë gjatë 65 minutave që ishte në fushë, një rendiment tepër i dobët. Sulmuesi nga Afrika u zëvendësua nga Armando Broja i cili mori notë më të mirë, 6 ndaj 5.

Sfidanti.al