Armando Brojës i del emri te skuadra e Bundesligës gjermane

Wolfsburgu po kërkon që të përforcojë repartin sulmues dhe në skenë kanë dalë kandidatë të ndryshëm. Sipas asaj që raporton “Kicker”, një emër që klubi gjerman ka në mendje është edhe ai i Armando Brojës. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, i cili aktualisht është duke zhvilluar përgatitjet me ekipin përfaqësues në Gjermani në kuadër të Europianit,

Vazhdoni leximin →

Broja si “flamur” për të fshehur frikën?

Armando Broja në mediat italiane, faqet e para, intervista, qëndrime, reagime, zëra merkatoje…është gjithmonë atje, në qëndër të vemendjes. Prej shumë javësh, madje muajsh, Armando Brojës po i sigurojnë një trajtim si “Maradona shqiptar”, “Messi nga Shkodra” apo “Van Basteni kuqezi”. A është një djalosh i talentuar? Me siguri që është i tillë, por a

Vazhdoni leximin →

Broja: Krenar për fanellën e Shqipërisë

Armando Broja është një nga lojtarë më të mirë që ka kombëtarja. Sulmuesi i Shqipërisë, në një intervistë për “Gazetta dello Sport” u shpreh se është krenar, që do luajë për kuqezinjtë. Broja shpreson, se do mund të shndërrohet në një ikonë. “Jam shumë krenar kur luaj për Shqipërinë. Mund të bëhem një ikonë e

Vazhdoni leximin →

Broja, në garë hyn edhe Everton

Armando Broja në modë. Sulmuesi shqiptar, i rikthyer te Chelsea pas huazimit të Fulham, pëlqehet nga disa skuadra. Sipas asaj që shkruan gazetari Ben Jacobs, Everton po shtyn përpara për të arritur një marrëveshje me Blutë e Londrës, akord që mund të kapë shifrën e 30 milionë paundëve. Chelsea është i hapur për një shitje

Vazhdoni leximin →

Nga Italia “skanojnë” Shqipërinë: Ylli i skuadrës luan në Premier League

Kundërshtari i parë për Italinë në Euro 2024 është Shqipëria, sfidë që luhet më datë 15 qershor. Dy kombëtaret janë shortuar në Grupin B aty ku bëjnë pjesë edhe Spanja me Kroacinë. Mediat përtej Adriatikut kanë nisur tashmë të skanojnë dhe të vëzhgojnë me imtësi organikën e trajnerit Sylvinho. Në shkrimet e mediave italiane, theksi vendoset

Vazhdoni leximin →

Broja drejt transferimit të bujshëm në Itali

Armando Broja është përkushtuar totalisht te Europiani Gjermani 2024, ku gjasat janë që të udhëheqë sulmin e kuqezinjve të Sylvinhos, megjithatë zhvillimet në merkato nuk e kanë lënë jashtë vëmendjes. Sulmuesi shqiptar pritet të largohet nga Chelsea këtë verë, teksa ofertat nuk mungojnë dhe prestigjozja italiane “La Gazzetta Dello Sport” I ka dedikuar kopertinën Brojës,

Vazhdoni leximin →

Broja: Gjermani 2024 me sjell buzëqeshjen

Armando Broja ka qenë në fokusin e “The Athletic”. Sulmuesi shqiptar i është prezantuar lexuesve të prestigjozes vetëm pak ditë përpara “Gjermani 2024”. Broja shpjegon se ky event do të jetë një mundësi e artë për t’iu prezantuar globit. “Djali i Blerinës dhe Xhevahirit, i lindur në një qytezë të vogël në perëndim të Londrës në

Vazhdoni leximin →

Reuters për Shqipërinë: Mund të jetë surpriza e “Euro 2024”

Agjencisë e lajmeve “Reuters”, ka bërë një prezantim për Kombëtaren Shqiptare, që është kualifikuar për herë të dytë në finalet e një Evropianit. Ndodhet në një grup mjaft të vështirë, me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë. Pjesëmarrja e Shqipërisë në Euro 2024 është vetëm paraqitja e tyre e dytë në një turne të madh dhe, ndërkohë që

Vazhdoni leximin →