Spanjë, Federata, ndihmë prej 500 milionë Eurosh për klubet

Federata Spanjolle e Futbollit vendosi të ndihmojë klubet në kampionatin iberik teksa përcaktoi një linjë financimi prej 500 milionë Eurosh për to. Ai që e konfirmoi këtë ishte vetë presidenti I këtij institucioni, Luis Rubiales pas një konference telefonike me presidentët e të gjithë federative rajonale të Spanjës. ‘Është një shumë e rëndësishme-tha Rubiales-që do

Vazhdoni leximin →

Ibrahimovic në fushë për Italinë, suedezi jep kontributin e tij

Zlatan Ibrahimovic mbështet në mënyrën e tij Italinë të përfshirë në luftën kundër coronavirusit teksa ka ndërmarrë një nismë të tij për të ndihmuar sadopak mjekët, infermierët, punëtorët sanitarë që e zbuloi nëpërmjet rrjeteve sociale. ‘Duke parë gjendjen e emergjencës këtu në Itali, ‘Mind The Gum’ dëshiron të tregojë mbështetjen konkrete për heronjtë e vërtetë

Vazhdoni leximin →

Antonio Konte e ka gjetur “njeriun-mrekulli” tek Interi

Quhet Stefano Sensi, është i ri, por gjithsesi tepër i rëndësishëm. Një lojtar, mungesa e të cilit është ndjerë shumë këto kohë tek Interi, dhe që për fatin e mirë të Antonio Kontes, po kthehet. Siç theksojnë mediat italiane, mesfushori është ura lidhëse me disa nga shokët e ekipit. Ka një kombinim të shpeshtë me

Vazhdoni leximin →