Premier League, rregull i ri; jo përqafime pas shënimit të golit për…12 muaj

Tashmë pritjes po i vjen fundi dhe të dielën mendohet që qeveria Johnson të japë indikacione të mëtejshme për rifillimin e kampionatit anglez. Në fakt Premier League po vazhdon punën për një protokoll efikas në momentin e rinisjes së kampoionatit pavarësisht kaosit që ka provokuar pandemia coronavirus. Sipas të përditshmes ‘The Telegraph’ mes masave të

Vazhdoni leximin →

Corona virus, CONI: Ndoshta mund të zgjatet ndalimi I stërvitjeve

Sportistët profesionistë në Itali duhet të presin e dhe pak kohë për t’iu rikthyer stërvitjes. Kjo është parandjenja e presidentit të Komitetit Olimpik Italian, Giovanni Malago. ‘Stërvitjet janë ndaluar për të gjithe dhe unë kam një parandjenjë që kjo do të zgjatet ose deri pas 27 prillit ose fillimit të majit-tha Malago-është e nevojshme që

Vazhdoni leximin →

Tifozët japoneze s’u lejuan në stadium për coronavirusin, Leipzig kërkon ndjesë

Leipzig kërkoi këtë të hënë ndjesë për moslejimin e tifozëve japonezë të ndiqnin në Red Bull Arena sfidën e së dielës ndaj Bayer Leverkusen për shkak të frikës nga coronavirus. Në një komunikatë të publikuar në rrjetin social Tëitter, klubi gjerman shpjegoi se personeli I sigurisë kishte intruksione të kontrollonte tifozët që vinin nga zonat

Vazhdoni leximin →