‘Cmenduritë’ në merkato s’kanë të përfunduar; Mbappe mund të lërë Monacon për… 180 mln euro

Pas transferimit të bujshëm të Neymar te Paris Saint Germain, merkatoja e kësaj vere pritet të regjistrojë të tjera temperatuara të larta dhe protagonisti pritet të jetë vetë Kylian Mbappe. E përditshmja franceze ‘Lequipe’ bëri të ditur e tashmë sulmuesi 18 vjecar i ka kërkuar Monacos largimin nga Principata duke refuzuar rinovimin e kontratës që

Vazhdoni leximin →

Vjen goditja e parë në merkato; Manchester City blen Bernardo Silvën për 80 mln Euro

Manchester City bën goditjen e parë në merkaton e transferimeve. Skuadra e Citizens arriti marrëveshjen me Monacon për  blerjen e kartonit të mesfushorit Bernardo Silva duke pranuar të derdhë në arkat e klubit plot 80 milionë Euro. Në mbrëmjen e së enjtes, Bernardo Silva la Mallorcën për të udhëtuar drejt Manchesterit për të mbyllur cështjen

Vazhdoni leximin →