Bekam do Mesin në SHBA, por Barcelona ka Ansu Fatiun!

Natyrisht, më shumë sesa realitet është ende një ëndërr vere, por Dejvid Bekam ka lënë një takim për të biseduar me Lionel Mesin, dhe do të përpiqet ta marrë në skuadrën e tij, Inter i Majemit. Nga e thëna në të bërë është larg, por çfarëdo që të ndodhë Barcelona e ka tashmë “Mesin e

Vazhdoni leximin →

Treshja “MSG” është gati, por Barcelona tronditet nga Mesi

Ernesto Valverde mund të përdorë treshen e tij të famshme, “tridhëmbëshin”, që në ndeshjen e Barcelonës ndaj Valencias në “Kamp Nou”, në rinisjen e La Ligës në javën e katërt. Gazetat spanjolle shkruajnë se Lionel Mesi do të jetë gati në atë kohë, po ashtu si Luis Suarezi, ndërsa Antuan Grizman është krejt në rregull,

Vazhdoni leximin →

Një sakrilegj në Spanjë: Grizman ishte … Mesi!

Mjaftoi një ndeshje e madhe që për të, të thureshin elozhe, madje të jashtëzakonshme. Antuan Grizman u soll si kapiten dhe udhëheqës i Barcelonës në fitoren 5-2 ndaj Betisit në “Kamp Nou”, aq sa gazeta “Marka” nuk ngurroi të bënte një krahasim që padyshim mund të quhet një “sakrilegj”, diçka thuajse e ndaluar. “Grizman ishte

Vazhdoni leximin →

Valverde kërkon ndihmën e Mesit, kapiteni i përgjigjet!

Nuk është e thënë që nuk do të luajë aspak ndaj Betisit. Lionel Mesi është më i rëndësishëm se kurrë për Barcelonën, pas humbjes së ndeshjes së parë të La Ligës në Bilbao, e pas dëmtimit të Luis Suarezit e Usman Dembelesë. Me Kutinjon të larguar, mbetet vetëm Grizman, ndër emrat e mëdhenj të sulmit,

Vazhdoni leximin →