Reali – në sulmin e fundit për mesfushorin e shumëdëshiruar

Mediumet në Angli vënë në dukje se Reali i Madridit po përgatit ofertën e fundit për një nga mesfushorët më të kërkuar të botës. “San” shkruan se klubi “mbretëror” do t’i dërgojë së shpejti ofertë Totenhemit për shërbimet e Kristian Eriksenit. Sipas gazetës, Reali është gati t’i ofrojë Totenhemit 60 milionë sterlina për futbollistin danez

Vazhdoni leximin →

 Sebajosin e donin te Milani, Poçetino e meson të zgjedhë Totenhemin

Mesfushori i Realit të Madridit, Dani Sebajos, ndodhet pranë shpërnguljes për te Totenhemi, bëjnë të ditur disa mediume spanjolle. Gazeta “AS” shkruan se meritën kryesore për transferimin e Sebajosit në Angli e ka trajneri i Totenhemit, Mauriusio Poçetino, që arriti ta bindte futbollistin spanjoll që ai të vijë në Londër. Në fakt, Sebajosi nuk do

Vazhdoni leximin →

Rakitiçi do të largohet nga Barcelona, a kushton ikja 40 milionë euro?

“Gazeta delo Sport” shkruan se drejtorët e mëdhenj të Interit dhe të Barcelonës, përkatësisht Marota dhe Lusilio, kanë zhvilluar bisedimet e para për shitblerjen e Ivan Rakitiçit. Thuhet se klubi interist ofroi 35 milionë euro, por klubi katalonjës kërkon 45 milionë euro. Mediumi italian i lartpërmendur shkruan se të dyja palët tanimë kanë rënë dakord

Vazhdoni leximin →