Leonardo: E ardhmja e Ikardit? Varet prej tij

Mauro Ikardi ka fituar zemrat e të gjithëve në Paris. Si ia doli? Duke shënuar gola, sigirusht. Në 16 ndeshje, argjentinasi ka 13 gola të shënuar, një mesatare e cmendur kjo. Por vlen të kujtohet se Ikardi në këtë moment ka veshur fanelën e Paris Sën Zhermenit por ai ka shkuar atje me huazim me

Vazhdoni leximin →

PSG, Nejmar; reduktohet dënimi I brazilianit në Champions

Paris Sën Zhermen ka një arsye për të buzëqeshur’ Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë reduktoi dënimin për Nejmar nga 3 në 2 ndeshje pezullim në Ligën e Kampioneve. Sulmuesi u dënua nga UEFA pasi protestoi dhe kritikoi ashpër  arbitrin e sfidës paris Sën Zhermen-Mancester Junajtid, për një penallti të akorduar për anglezët. Klubi francez

Vazhdoni leximin →

PSG krijon një kod të ri për futbollistët

Ardhja e Leonardos te Paris Sën Zhermeni duket se ka bërë që klubi të pësojë ndryshime përsa i përket organizimit të brendshëm. Masa e fundit e marrë nga drejtuesit e klubit parizien është detyrimi i futbollistëve që të firmosin një kod të ri te brendshëm sipas të cilit duhet të përmbajnë tonet e ashpra të

Vazhdoni leximin →