Presidenti Duka flet nga Italia e radio “Kiss, kiss”  si ..doktor honoris causa

Vite më parë, kur nuk ishte anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, presidenti Duka fliste vetëm për sukseset  tona dhe intervistat i “dhuronte” brenda shtëpisë, në folezat e  sigurta ku loja ishte pikante :   Duka pyeste dhe Duka përgjigjej vetë!  Tani, me petkun e anëtarit të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, presidenti ynë ka gjetur një

Vazhdoni leximin →

Championsi dhe kaosi i koronavirusit, Çelsi e Bajerni veprojnë ndryshe!

Blutë e Londrës kanë vendosur ta bëjnë një seancë stërvitore në stadiumin e Krasnodarit në Rusinë e Jugut, në prag të ndeshjes së Championsit me skuadrën e qytetit, me të njëjtit emër. Mediat britanike lëshojnë alarmin për veprimin e Çelsit, duke theksuar se rrezikshmëria e epidemisë së koronavirusit është tepër e lartë, sidomos në Rusi.

Vazhdoni leximin →

Klubet vuajnë nga “sindroma e Stokholmit”..Janë dashuruar me pengmarrësit !

Ju kujtohet deklarata “kërcënuese” e Koço Kokëdhimës “udhëheqëesit shpirtëror” të  Ligës dhe të Bojkotit? Nëse Qeveria nuk do të plotësonte 4 apo 5 kërkesat e “qeverisë së futbollit”, atëhere bojkoti do të merrte rrugët, madje bulevardin  e madh, ku futbollistët e klubeve do të xhonglonin me top dhe pa top në shenjë proteste para dyerve

Vazhdoni leximin →