Levandovski synon rekordet e Ronaldos dhe Mesit

Ka shënuar shumë dhe padyshim që do të vazhdojë ta bëjë. Robert Levandovski synon disa rekorde këtë sezon në Bundesligë dhe në Champions, përveçse edhe trofe me Bajernin. Sulmuesi polak ka shënuar deri tani 16 gola në 12 ndeshje në kampionatin gjerman dhe shpreson të thyejë rekordin e Gerd Mylerit me 40 rrjeta në një

Vazhdoni leximin →

Barça, mbrojtja fut ujë për faj të lojtarëve, jo të Valverdes!

Trajneri është kritikuar në të kaluarën për shkak të “fikjes së dritave” në ndeshje të caktuara, apo për prishjen e stilit “tiki-taka”. Ernesto Valverde ishte, gjithsesi, efikas për të mbrojtur ekipin e tij nga pësimi i golave, dhe katalanasit ishin të suksesshëm në ligën spanjolle, duke dalë dy herë kampionë radhazi. Sot, problemi është shtuar

Vazhdoni leximin →