Gola në rritje, besim në zbritje…

22 gola në 5 ndeshje, mesatarisht 4.5 për një sfidë, bollëk në një javë ku të gjithë kanë vendosur vulën në portën e kundërshtarit. Deri këtu nuk është aspak e çuditshme pasi futbolli është loja më popullore pikërisht falë golave dhe emocioneve që dhuron topi në rrjetë, por kur sferën e shtyjnë me telekomandë, atëherë

Vazhdoni leximin →

Rey Manaj i shënon edhe Besiktas-it

Rey Manaj shënon golin e radhës në Superligën turke. Sulmuesi lushnjar zhbllokoi përballjen Sivasspor-Besiktas, duke kaluar vendasit në avantazh. Minuta e gjashtë, goditje nga larg e 26-vjeçarit shqiptar dhe topi në rrjetën e skuadrës kryeqytetase. Manaj rikuperoi një top dhe gjeti golin falë një goditjeje nga larg me të majtën, që nuk u grushtua siç duhet nga portieri

Vazhdoni leximin →