Formula 1, Leclerc pozitiv me Covid: Simptoma të lehta

Edhe Charles Leclerc është prekur nga Covid-19. Piloti i Ferrarit ua komunikoi këtë lajm ndjekësve të tij nëpërmjet një postimi në Instagram Story duke shpjeguar  se ishte në kontakt me një person që më pas rezulto pozitiv me coronavirus dhe se aktualisht tani ai është në izolim në banesën e tij në Monaco. ‘Iu nënshtrova

Vazhdoni leximin →

Formula 1, Lando Norris konfirmohet pozitiv me Covid

Piloti i McLarenit, Lando Norris ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmi u konfirmua nga vetë skuderia angleze e Formula 1. ‘Lando Norris rezultoi pozitiv me Covid-19 në testet e kryera në Dubai ku po kalonte pushimet  përpara fillimit të punës për sezonin e ri-theksohej në një komunikatë të McLarenit-pasi kuptoi se humbi nuhatjen dhe shijen

Vazhdoni leximin →

Sebastian Vettel: Dua të shkruaj historinë e Aston Martin

Sebastian Vettel shpreson që në 2021 të ringjallet karriera e tij dhe të shkruajë një kapitull të ri në historinë e Aston Martin. ‘Nuk pres asnjë garanci suksesi në të ardhmen, por pres një punë të madhe-tha Vettel në një intervistë për portalin gpblog.com-duhet të shfrytëzojmë atmosferën optimiste të skuadrës që kërkojmë, hap pas hapi

Vazhdoni leximin →

Kelly Piquet, dashuria e re e Max Verstappen

Viti i ri nisi pa asnjë dyshim. Max Verstappen konfirmon lidhjen e tij të dashurisë me Kelly Piquet, vajzën e kampionit legjendar të Formula 1, Nelson Piquet e cila më parë ka qenë e dashura e një tjetri piloti të këtij kampionati, Daniil Kvyat me të cilin ka edhe një vajzë përpara se të ndahej

Vazhdoni leximin →