Liberty Media merr masa, asistencë për 50% të punonjësve

Liberty Media që zotëron Formula 1 merr masat e saj për të përballuar efektet negative të krijuara nga pandemia coronavirus. Kjo kompano bëri të ditur se ka nxjerrë në asistencë rreth 50% të personelit të saj, ndërsa  për menaxherët është parashikuar një reduktim page prej të paktën 20% , pa amortizimin e parashikiar nga qeveria

Vazhdoni leximin →

Reforma e Williams; pushime nga puna e ulje pagash

Formula 1 duhet të kursejë. Pas McLaren edhe skuadra e Williams vendosi të largojë nga puna një pjesë të punonjësve dhe të reduktojë pagat e drejtuesve dhe të pilotëve për shkak të impaktit negativ në financa të coronavirusit. ‘ROwKiT illiams Racing po pushon nga puna shumë vartës me rastin e një sërë masash për reduktimin

Vazhdoni leximin →

Këshilla e Ecclestone: Duhet anuluar sezoni I Formula 1

Botërori I Formula 1 për 2020 duhet anuluar sepse me pezullimin e disa Cmimeve të Mëdha për shkak të coronavirusit, nuk mbetet një numër I mjafrueshëm garash për të përcaktuar normalisht kampionin e botës  në këtë disiplinë sportive. Është I bindur për këtë, ish kreu I Formula 1, Bernie Ecclestone. ‘Duhet të anulohet ky sezon

Vazhdoni leximin →

Aston Martin kthehet në Formula 1; shkrirje me Racing Point

Aksionerët  e Aston Martin miratuan rikthimin në Botërorin e Formula 1 në 2021 të kësaj marke të njohur britanike të prodhimit të automjeteve. Lajmi u konfirmua nga skuadra aktuale Racing Point që do të shndërrohet në Aston Martin F1 Team. ‘Ditën e hënë në 30 mars, aksionerët e Aston Martin Lagonda miratuan një mbledhje fondi

Vazhdoni leximin →

Mblodhi 10 mijë Dollarë kundër Covid-19, Norris mban premtimin: Qeth kokën zero

Qethje e flokëve zero në këmbim të fondeve për luftën kundër coronavirusit. Lando Norris vendosi të kontribuojë në këtë mënyrë për mbledhjen e fondeve globale që kanë nisur personalitetet e njohur në të gjithë botën për pandeminë. Piloti anglez I McLaren gjatë një prej garave automobilisitike online, ndërmori një nismë teksa lajmëroi se nëse do

Vazhdoni leximin →