Britania pa futboll? Mund të kënaqet me Premier Ligën e Kinës!

Kampionatet e kontinentit të vjetër për momentin jetojnë vetëm “në letër”, pra vetëm nëpërmjet planeve që po skicohen për t’i rifilluar. Për çdo rast, dashamirësit europianë të futbollit, p.sh., ata në Britaninë e Madhe, mund të kënaqen me ndeshje direkte vetëm nëpërmjet një mundësie, duke ndjekur Premier Ligën e Kinës. Sezoni i ri ende nuk

Vazhdoni leximin →

Gladbah dhe Lacio, dështimi në Europë i ndihmon në kampionat!

Kontrasti është i fortë sidomos në Gjermani. Një skuadër që kryeson Bundesligën, dhe që një javë më parë mundi Bajernin e Mynihut, u eleminua dramatikisht nga Liga e Europës. “Infarkti” ndodhi në minutën e fundit, pas golit të pësuar nga klubi i Erdoganit, Istanbul Bashaksehirspor, dhe menjëherë ngrihen pikëpyetje për vazhdimin e sezonit. Mos vallë,

Vazhdoni leximin →