Në çfarë kontinenti po luan këtë verë Teuta e Durrësit?!

Në fund të tetorit të vitit tashmë të largët 1984, kombëtarja shqiptare po shkonte me zemër të dridhur drejt Polonisë, për t’u ndeshur në eleminatoret e Kupës së Botës, me ekipin numër 3 në rruzull. Skuadra kuqezi, shpesh e turpëruar sidomos jashtë fushe, do të ishte përballë Bonjekut, Smolarekut, Budës, Zhmudës, Xhekanovskit e portierit Kazimierski.

Vazhdoni leximin →

Man. Junajtid mund të marrë 105 milionë euro nga Europa

Ishte në Champions dhe më pas zbriti “një kategori më poshtë”, por sërish fitimet i ka të mëdha. Mançester Junajtidi pritet të marrë të ardhura të larta nëse fiton edhe finalen e Ligës së Europës ndaj Vijarrealit. Sipas mediave britanike, këto fitime do të arrinin në 90 milionë paundë stërlina, që do të thotë rreth

Vazhdoni leximin →