Legjenda Toti, mos vallë i vlen Romës më shumë kur je larg?!

Ky njeri nuk ka vënë kurrë paratë apo lavdinë personale përpara ndjenjës së përkatësisë, pra lumturisë absolute i jepte fakti se luante për skuadrën e qytetit të tij. Françesko Toti dhe Roma janë një binom i pandashëm në 30 vjet, diçka që nuk e shkatërroi as interesimi i jashtëzakonshëm i Realit të Madridit shumë kohë

Vazhdoni leximin →

Arjen Roben, a do të jesh më një lojtar i Bundesligës?!

Mjekët e klubit kanë “ndezur dritën jeshile”. “Semafori” është i hapur për Arjen Robenin, por vetë holandezi nuk është gati të fusë marshet dhe të niset me shpejtësi. Trajneri Niko Kovaç, që e pret prej katër muajsh, thotë se “doktorët thonë se gjithçka është në rregull, por ai gjithnjë ndjen diçka”. A do të mund

Vazhdoni leximin →

PSG hedh sytë nga të rinjtë; frenohet rinovimi me Bufon

Eliminimi i Paris Sën Zhermenit nga Mancester Junajtid në 1/8 e finaleve të Ligës së Kampioneve mund të ndryshohë planet e klubit transalpin për të ardhmen, duke nisur që nga rinovimi i kontratës me Xhanluixhi Bufon. Sipas të përditshmes ‘L’Equipe’, portieri 41 vjecar nuk është i sigurt se klubi do të zgjasë kontratën me të

Vazhdoni leximin →