Kapelo i jep zemër Dibalës: Për mua je si Saviçeviçi!

Në Itali po shkruajnë e po flasin për “gëzimin e humbur”, “la Joya perduta”, por për Paulo Dibalën ka edhe fjalë të mira. Ish-trajneri i Milanit dhe i Juventusit, Fabio Kapelo (përveçse dy herë kampion i Spanjës me Realin), bën një përkufizim të veçantë për talentin argjentinas. “Dibala është një lojtar i klasit superior, –

Vazhdoni leximin →

Championsi mund të jetë mjekimi më i mirë për Dibalën!

Zemërimi dhe dëshpërimi ishin “motër e vëlla” në Krotone, ndërsa Paulo Dibala doli nga stadiumi me kokën ulur. Argjentinasi nuk luajti sërish asnjë minutë dhe ky fillim sezoni po ia sjell gjithçka mallkueshëm, ndërsa përplasja me drejtuesin Paratiçi ishte thjesht një “shkëndijë”, diçka që ndodh shpesh në klubet e futbollit. Dibala nuk është i sigurt

Vazhdoni leximin →