Një kampion i NBA-s – te CSKA-ja e Moskës?

Klubi rus kampion i Evropës, CSKA e Moskës, ka mbetur pa lojtarët e vet më të mirë, Nando de Kolo dhe Serhio Rodrigez, kështu që tani ai ndodhet në kërkim të përforcimeve të mira eventuale të reja që ta ruajë mbizotërimin e vet në Evropë. Në klubin moskovit ka ardhur nga Sakramento, Kostas Kofus që

Vazhdoni leximin →

CSKA fiton klasiken e re të Euroligës ndaj Fenerbahçes

Janë dy superfuqi moderne të lojës europiane të koshit, dhe tepër të forta në shtëpi, por jo kaq shumë kur janë ndeshur me njëra-tjetrën. Shpesh Fenerbahçe ka fituar në Moskë e CSKA-ja në Stamboll, dhe nuk bëri përjashtim dueli i javës së 28-të të Euroligës luajtur në kryeqytetin rus. CSKA-ja fitoi 70-68 një ndeshje tepër

Vazhdoni leximin →

Euroliga, CSKA-ja “grusht” në Greqi ndaj Olimpiakosit

Ishin dy ndeshje derbi që ranë në sy në këtë javë të Euroligës, por edhe ajo e superfuqisë ruse në Athinë. Së pari, Barcelona fitoi “El Klasikon” e basketbollit ndaj Realit të Madridit në “Palau Blaugrana”, 77-70. Së dyti, Fenerbahçe nuk e pati problem të fitonte derbin e Stambollit dhe të Turqisë ndaj Anadolu Efesit,

Vazhdoni leximin →