Monako mund Çelsin, merr Golovin nga CSKA

Historia mbyllet, Aleksander Golovin eshte futbollisti me i ri i Monakos. Klubi i Principates pas disa javesh tratativash arriti te fitoje garen me Çelsin per futbollistin e perfaqesueses ruse. Lajmi u zyrtatizua nga vete drejtuesit e klubit te Monakos qe nuk e fshehen entuziazmin e tyre per blerjen e 22 vjecarit, nderkohe qe edhe vete

Vazhdoni leximin →

E vërtetë apo fantazi ruse : Baloteli  te CSKA-ja e Moskës?

Futbollisti kontraversal italian, Mario Baloteli, do të mund të luajë sezonin e ardhshëm me ekipin rus të CSKA-së së Moskës. Kështu shkruan media ruse që thotë se klubi rus në fjalë e do këtë sulmues në radhët e veta dhe se tani gjithçka varet vetëm nga vetë Baloteli. Interesim për këtë fubollist kanë treguar, gjithasjtu,

Vazhdoni leximin →

Euroliga, CSKA e Fenerbahçe më pranë finaleve

CSKA e Moskës dhe Fenerbahçe e Stambollit janë më pranë arritjes së finaleve të Euroligës sesa skuadrat e tjera. Kampionia e Rusisë fitoi edhe ndeshjen e dytë në derbin moskovit ndaj Himkit, ndonëse sërish e pati shumë të vështirë, duke ia dalë 89-84. Ishte sërish Sergio Rodrigez që udhëhoqi ekipin me 26 pikë të shënuara,

Vazhdoni leximin →

CSKA fiton një finale të parakohshme në Euroligë!

Nëse duhej një provë shumë serioze sesa e fortë ishte kjo skuadër, këtë tashmë e kaloi. CSKA e Moskës është tani jo vetëm kryesuese e renditjes në Euroligë, dhe jo vetëm me të gjitha gjasat që ta përfundojë në vend të parë fazën e rregullt, por është edhe favorite e padyshimtë për të fituar trofeun.

Vazhdoni leximin →

Euroliga, CSKA përfundimisht e para, Fenerbahçe në plej of

Pati dy objektiva të realizuar këtë javë të Euroligës në basketboll për meshkuj. Skuadra më e mirë e sezonit deri tani, CSKA e Moskës, siguroi përfundimisht vendin e parë në renditje, pra do të ketë avantazhin e fushës në çerekfinale, si dhe teorikisht një short të favorshëm në katërshen finale (nëse arrin deri aty). Moskovitët

Vazhdoni leximin →