8 gola nga Bajerni për Hamburgun, po Mavraj ishte?

Bayern Munich e ka turpëruar Hamburgun, duke e mposhtur 8:0 dhe mbrojtesi Mavaraj ka qene në hije. Carlo Ancelotti e ka festuar me spektakël ndeshjen e njëmijtë në karrierë si trajner, pasi skuadra e tij e shkatërroi Hamburgun në Alianz Arena, duke e mposhtur me rezultat të thellë 8:0, shkruan Gazeta Express. Në këtë ndeshje

Vazhdoni leximin →

A pësoi Arsenali një lëkundje mendore me Bajernin

Arsen Vengeri nuk ishte shumë i presdipozuar që të fliste pas një humbje tjetër turpëruese (1-5) që Arsenali i tij pësoi, në kuadrin e Ligës së Kampioneve, kësaj radhe nga Bajerni i Mynihut. Në fakt, të zgjedhurit e trajnerit francez luajtën mjaft mirë në 45 minutat e para, kur rezultati ishte 1-1, por, më pas,

Vazhdoni leximin →

Pse Lahm tradhëtoi Bajernin, legjenda i pret në besë

Filip Lahm tashmë edhe zyrtarisht ka njoftuar se do të pensionohet nga futbolli në fund të këtij edicioniMbrojtësi gjerman këtë lajm e ka bërë të ditur mbrëmë (e martë) pas ndeshjes ndaj Wolsburgut në DFB Pokal. Ky veprim nuk iu ka pëlqyer drejtuesve të Bayernit, të cilët janë të zhgënjyer me veprimin e Lahm, pasi

Vazhdoni leximin →

Bajerni i paprekshëm? Matiaz Zamer qëllon në shenjë..Hënesin!

Matias Samer është rikthyer për të kritikuar presidentin e Bayern Munichut, Uli Hoeness. Ish Drejtori Sportiv i Bayern Munichut, Matthias Zamer ishte larguar gjatë verës nga Bayern Munich për arsye shëndetësore, por tashmë është kthyer si analist i Eurosport. Sammer me t’u kthyer ka kritikuar presidentin e Bayern Munichut, Uli Hoeness për shkak të konflikteve

Vazhdoni leximin →

Luks i paparë kur në Bavari del i tepërt një..Myler

Asi i dikurshëm gjerman Lotar Mateus ka lënë një gjurmë të thella në “kontinentin e vjetër” në vitet ‘80-’90 të shekullit të kaluar, sidomos, kur mbante të veshur bluzën e Bajernit të Mynihut, të cilën e mbajti, gjatë dy periudhave, 1984 deri në 1988 dhe nga 1992 deri në 2000. Kjo, sigurisht, që është edhe

Vazhdoni leximin →