Bajerni dhe Juve para një marrëveshje jashtëzakonisht të madhe

Juventusi, tani për tani, duket se po vepron mjaft qetë e paqësisht në pazarin e transferimeve që, zyrtarisht, ka filluar parsa 10 ditësh, por, sipas lajmeve që po vijnë nga Gjermania, kampioni italian, gjatë pak ditëve të ardhshme, pret të realizojë një përforcim të madh. Bajerni dhe Juventusi, prej disa kohësh, po zhvillojnë tratativa për

Vazhdoni leximin →

La Liga, çfarë miniere me futbollistë të talentuar..

La Liga ka më shumë lojtarë të mirë se çdo kampionat tjetër në Evropë, sipas revistës “World Soccer”. Në listën me 500 lojtarët më të mirë ka jashtëzakonisht shumë emra nga Spanja. Real Madridi është klubi që sjell më shumë lojtarë, 19. Ata janë Navas, Karvahal, Ramos, Varane, Pepe, Naço, Marselo, Kasemiro, Kros, Modriç, Isko,

Vazhdoni leximin →

Milani me shpejtësi Formula Uno në..merkaton e verës

Skuadrat e mëdha evropiane janë shumë aktive në transferime gjatë kësaj vere dhe duket si garë pa frena. Skuadra e Milanit ka bërë katër transferime gjatë kësaj vere, duke qenë më aktivja në pesë ligat e mëdha evropiane. Përveç Milanit dhe Bayernit, tashmë transferime të mëdha kanë siguruar edhe Manchester City, Juventus, Dortmund, Liverpool dhe

Vazhdoni leximin →

Bajerni mbetet pa frymë nga superoreksi i Sançezit

Drejtuesit e Bayern Munichut janë të befasuar me pagën e lartë që ka kërkuar sulmuesi i Arsenalit, Alexis Sanchez. Dëshira kryesore e Bayern Munichut gjatë kësaj vere është sulmuesi i Arsenalit, Alexis Sanchez, i cili ka kontratë vetëm deri në vitin 2018. Por, drejtuesit e skuadrës gjermane janë të befasuar me kërkesën e lojtarit, i

Vazhdoni leximin →