Mos u mërzit Mavraj, edhe Ksavi dhe Iniesta janë turpëruar me Bajernin

Pasditja e djeshme do të mbahet mend gjatë nga Mërgim Mavraj. Mbrojtësi më shumë se dinjitoz i kombëtares shqiptare përjetoi një dyorësh për t’u harruar sa më parë në stadiumin e mrekullueshëm të Bundesligës, “Alianc Arena”. Ndryshe nga vizita e parë në fazën e kaluar, në radhët e Këlnit, Mavraj kaloi ndoshta përvojën më të vështirë

Vazhdoni leximin →

Hitcfeld: Bajerni do ta ketë të vështirë që t’i zëvendësojë Riberinë dhe Robenin

Trajneri zviceran me përvojë, Otmar Hitcfeld, konsideron se Bajerni do ta ketë të vështirë që të gjejë zëvendësues për Arien Robenin dhe Frank Riberinë. Këta të dy futbolllistë, më fakt, pak kohë më parë, i vazhduan kontratat me ekipin, por, sidoqoftë, është e qartë se karriera e tyre është pranë fundit dhe kryesia e Bajernit

Vazhdoni leximin →