UEFA pezullon Drita-Linfild, 2 raste me coronavirus

UEFA pezullon ndeshjen e raundit të parë paraeliminator të Ligës së Kampioneve për sezonin 2020/21 mes Drites dhe Linfild e parashikuar të luhej këtë të martë për shkak të 2 rasteve pozitive me coronavirus tek skuadra kosovare. Sipas një komunikate zyrtare të qeverisë së futbollit evropian, dy anëtarët e skuadrës së Dritës janë vënë në

Vazhdoni leximin →

MotoGP, është zyrtare; anulohet Cmimi i madh i Austin

Sezoni 2020 i Botërorit të MotoGP, vazhdon të humbasë pjesët e tij. FIM dhe Dorna zyrtarizuan anulimin e Cmimit të Madh të Austin në Texas, një javë përpara fillimit të kampionatit të këtij viti që do të jetë në pistën e Jerez de la Frontera të Spanjës.  Cmimi i Madh i Austin në Texas fillimisht

Vazhdoni leximin →

Formula 1 humbet 3 gara; në Singapor, Azerbajxhan dhe Japoni

Botërori i Formula 1 i vitit 2020 nuk do të ketë ndalesë në Singapor, Suzuka dhe Baku. Organizatorët e garës në Marina Bay zyrtarizuan tërheqjen nga zhvillimi i saj për këtë sezon për shkak të masave kufizuese të vendosura për shkak të pandemisë coronavirus. ‘Shëndeti i personave të përfshira është vënë në plan të parë-komentoi

Vazhdoni leximin →