Propozimi I RFEF, Valencia ankohet te UEFA

Valencia nis protestat kundër propozimit të Federatës Spanjolle të Futbollit për të vlerësuar klasifikimin aktual për të përcaktuar skuadrat që do të marrin pjesë në kompeticionet evrlpiane nëse La Liga nuk do të mund të rinisë. Sipas këtij propozimi, klubi valencian që është në vendin e 7 mbetet jashtë dhe skuadra e 7 spanjolle në

Vazhdoni leximin →