Ajaks, Van de Bek I thotë ‘Jo’ Mancester Junajtid

Doni Van De Bek refuzoi kalimin te Mancester Junajtid gjatë merkatos dimërore të transferimeve. Vetë futbollisti I Ajaksit që ka qenë edhe në shënjestrën e Realit të Madridit ka konfirmuar qëndrimin e tij te kampionët e Holandës deri në fund të sezonit dhe pse jo edhe për një kohë më të gjatë. ‘Është e sigurt

Vazhdoni leximin →

Ajaks pa Blind deri në fund të 2019, për problem kardiak

Ajaksi i Amsterdamit do të mbyllë 2019 pa një element të rëndësishëm në repartin e mbrojtjes, Dalej Blind. Qendërmbrojtësi holandez ka shfaqer një problem kardiak pasi iu nënshtrua disa testeve mjekësore për shkak se pati marrje mendsh në ndeshjen e Ligës së Kampioneve ndaj valencias në 10 dhjetor Blind do të kryejë ekzaminime të tjera

Vazhdoni leximin →

Jo rastësi tek Ajaksi: Gjen menjëherë zëvendësuesin e De Ligtit

Matijs De Ligt tanimë ka mbërritur në Torino, ndërkohë që Juventusi po i jep “dorën e fundit” burokratike transferimit në radhët e veta të këtij qendërmbrojtësi të ri të talentuar holandez. Ajaksi, nga ana tjetër, e gjeti menjëherë zëvendësuesin, duke angazhuar një futbollist tjetër, po ashtu mjaft të talentuar në të njëjtin pozicion, meksikanasin Edson

Vazhdoni leximin →