Roma çmëndet me stadiumin e ri – 1,3 miliard euro!

Roma po hyn në vitin 2017, duke pasur në plan realizimin e një projekti infrastrukturor voluminoz. Umberto Gandini, drejtori ekzekutiv i “ujkonjës”, në një konferencë shtypi që zhvilloi, këto ditë, në Dubai, paralajmëroi fillimin e ndërtimit të një stadiumi të ri me kapacitet prej 56 000 vendesh, në pjesën jugperendimore të Romës, që do të

Vazhdoni leximin →

Maradona kundër De Laurentis: Shet edhe gruan për para

Diego Armando Maradona nuk mund të qëndrojë jashtë zënkave, aq më shumë kur bëhet fjalë për Napolin. Ketë radhë “El Pibe de Oro” ka sulmuar presidentin Aurelio De Laurentis, në lidhje me shitjen e Gonzalo Higuainit te Juventusi. Në një intervistë për mediat italiane, Maradona është shprehur: “De Laurentis është i gatshëm të shesë edhe

Vazhdoni leximin →

Juventus mërzitet me Alegrin, po mendon zëvendësuesin

Pas tre sezonesh të suksesshme, Masimiliano Alegri dhe Juventus priten që të ndërpresin bashkëpunimin mes tyre. Ky është titulli i madh i të përditshmes italiane “La Gazzetta dello Sport”, e cila raporton një krisje të raporteve, mes trajnerit dhe drejtuesve të kampionëve në fuqi të Italisë. Por sipas të përditshmes prestigjoze sportive, menjëherë bordi drejtues

Vazhdoni leximin →