Sarri tek Lacio: Kur nuk fal as “birin tim” Hysaj, imagjinoni të tjerët!

Në një moment, trajneri ndaloi lojën dhe bërtiti me të madhe. Nëse vrapon edhe një herë ashtu dhe ngre topin lart, do të të jap penallti kundër. Ishte thirrja e Mauricio Sarrit, qortim që ia bëri pikërisht Elseid Hysajt, lojtarit që e zgjodhi tek Empoli, pastaj tek Napoli dhe tani e ka tek Lacio. Vetëm me Çelsin e Juventusin nuk arriti ta merrte. Sarri është i tillë, është njeri që mbron lojtarët edhe përballë tifozëve, që është si baba dhe i kënaq me lojë sulmuese, por edhe i qorton. Nënkuptimi i tij është i qartë, meqë është fillimi tek Lacio. Kur nuk fal besnikun e tij Hysajn, çfarë mund të bëjë me të tjerët?!

Sfidanti.al