Frika ndryshe e dy presidentëve ndaj… Igli Tares !

Frika ndryshe e dy presidentëve ndaj Igli Tares! Njëri është në Itali dhe e vlerësoi dhe e besoi për 18 vite, ndërsa tjetri është në Shqipëri, u lodh së tepërmi ta mbante gjithnjë larg Taren. Fjala është për presidentin e Lacios , Lotito, që vetëm pas 18 vitesh e “tradhëtoi” drejtorin më të suksesshëm të

Vazhdoni leximin →

Sarri mban Pedron tek Lacio deri në vitin 2025

Këtë sezon u arrit diçka e madhe, vendi i dytë në Serinë A pas Napolit të shkëlqyer, dhe trajneri dëshiron të ketë lojtarët me të cilët eci përpara. Mauricio Sarri bëri hapin e parë për edicionin që vjen duke mbajtur Pedron, i cili rinovoi edhe për një vit tjetër, deri në vitin 2025. Ish-ylli i

Vazhdoni leximin →

Sarri tek Lacio si Fergusoni, pas largimit të Igli Tares

Trajneri fiton betejën e pushtetit në klubin kryeqytetas, dhe ish-drejtori sportiv shqiptar do të duhet të kërkojë një punë tjetër. Mauricio Sarri mbetet teknik i Lacios dhe mediat italiane shkruajnë se i ka kërkuar presidentit Klaudio Lotito pushtet mbi transferimet. Kjo do të thotë se buxheti për marrje lojtarësh do të vihet në dispozicion të

Vazhdoni leximin →

Sarri: Lacio po më kënaq, por Championsi është ende larg

Trajneri i Elseid Hysajt nuk dëshiron të fluturojë (shumë) para kohe, ndërsa thekson se deri në përfundim të Serisë A mbeten 8 ndeshje që do të thotë 24 pikë në lojë. “Mentaliteti ynë ka qenë shumë i mirë, – thotë Mauricio Sarri, – kemi përballuar ndeshje të vështira, momente të vështira. Jam i kënaqur me

Vazhdoni leximin →

Sarri: Juventusi duhej ta mbyllte ndeshjen me 9 lojtarë!

Trajneri i Lacios pranoi se mund të kishte pasur faull në golin e shënuar nga Milinkoviç-Saviç, në fitoren 2-1 ndaj Juventusit në Serinë A. Thënë kjo, Mauricio Sarri shtoi se Juventusi duhej ta kishte mbyllur ndeshjen me 9 lojtarë. “Lokateli ishte për të kuq, dhe Kuadrado shpëtoi mirë”, – tha ai. Sarri deklaron se është

Vazhdoni leximin →