Verati do të lërë Parisin, Reali kthehet në merkato

Marko Verati është kthyer sërish në radarët e Realit të Madridit. Agjenti i mesfushorit italian, Donato di Kampli, ka dhënë një “assist” për skuadrat e interesuara për mesfushorin italian, duke thënë se ai nuk do të qëndrojë tërë karrierën në Paris. Kjo deklaratë ka bërë që për italianin të interesohet menjëherë Real Madrid, skuadër që

Vazhdoni leximin →

Gola me shenjën e “Akrepit” bekojnë vitin 2017-të

Oliver Giroud dhe Henrikh Mkhitaryan janë personazhet kryesore për shkak të golave  të çmendur që kanë realizuar në ditët e para të 2017-tës. Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës, ku personazhe kryesore janë sulmuesi i Arsenalit, Oliver Giroud dhe mesfushori i Manchester Unitedit, Henrikh Mkhitaryan. Të dy këta futbollistë kanë shënuar gola të jashtëzakonshme në

Vazhdoni leximin →