Kutinjo tek Barça? 75 milionë janë shifër e bujshme

Barcelona mund të bëjë goditjen më të bujshme të mundshme që në janar. Sipas “Le10Sport”, klubi katalanas kërkon mesfushorin ofensiv të Liverpulit, Kutinjo. Bazuar te ky raportim, duket se Liverpuli nuk do të pranojë më pak 75 mln euro për shërbimet e brazilianit. Kutinjo më parë ka luajtur tek Interi, aty ku drejtuesit e klubit

Vazhdoni leximin →

S’do ishte Zidan? Trajneri do të quhej Venger

Real Madridi ka shqyrtuar mundësinë që ta emërojë në krye të klubit trajnerin Arsen Venger para se t’i besonin këtë punë Zinedin Zidanes. Daily Mail ka bërë të ditur se kur Rafa Benitez u shkarkua në janar, trajneri i Arsenalit, Arsene Venger, i cili kërkohej edhe më parë nga ‘Los Blancos’, ishte në listë për ta zëvendësuar spanjollin. Në fund

Vazhdoni leximin →

Rodrigues, “viktima e zhdukur” e trajnerit Zidan

James Rodriguez nuk pret..  me çdo kusht dëshiron largimin nga Real Madridi gjatë muajit  të janarit. 25-vjeçari u transferua te “Mbretërit” nga Monaco në verën e vitit 2014 dhe gjatë atij sezoni realizoi 17 gola. Mesfushori sezonin e kaluar dështoi të sigurojë një vend në formacionin e Zinedin Zidan. Man[ester Junajted dhe Interi kanë shprehur

Vazhdoni leximin →