“Shi” që habit futbollistët, por jo nga qielli…

Në ndeshjen mes Las Palmasit dhe Deportivo La Corunas ka ndodhur një gjë e jashtëzakonshme Derisa po luhej minuta e 47-të e kësaj ndeshje, e cila është zhvilluar në kuadër të javess së 18-të të La Ligas, sistemi që ujitë fushën e futbollit është lëshuar përnjëherë, shkruan AS – dhe te gjithë janë lagur. Pas

Vazhdoni leximin →

Serxhio Ramos, rikthehet tek “filmi i keq” i pështymës

Mediat spanjolle kanë akuzuar me pamje filmike Sergio Ramosin, se ka pështyrë Iago Aspas gjatë ndeshjes së Kupës së Mbretit, të cilën Real Madridi e humbi në “Bernabeu”, kundër Celta Vigo. Në video shihen qartë imazhet e ofendimit dhe episodi i pështyrjes së kundërshtarit. Pra, kapiteni i “Los Blancos” bëhet sërish personazh në një kapitull

Vazhdoni leximin →

Sikur Mesi të lishte një fanellë tjetër, kishte fluturuar..

Asier Illarramendi ka shpërthyer pas humbjes ndaj Barcelonës dhe nuk eshte tip qe flet shpesh. Leo Messi u ndëshkuar me karton të verdhë në pjesën e parë, i cili rrezikoi shumë në pjesën e dytë ku disa herë vendasit kërkonin kartonin e dytë të verdhë, transmeton Gazeta Express. Sipas mesfushorit të Real Sociedad, Asier Illarramendi,

Vazhdoni leximin →

Rakititiç midis brengosjes dhe ..sperancës tek Barcelona

Mesfushori kroat shpreson se do të rinovojë kontratën me Barcelonën dhe kjo nuk do te vonoje. Mesfushori kroat, Ivan Rakitic, nuk është i “brengosur” për reduktimin e ndeshjeve nga trajneri Luis Enrique, i cili është i gatshëm të nënshkruajë kontratë të re, shkruan Goal.com, transmeton Gazeta Express. “Shpresoj të vazhdojë këtu edhe për shumë vite.

Vazhdoni leximin →

Çfarë shuplake me helm për Ronaldon, që e dërgon në..Kinë

Tifozët janë të mërzitur për humbjen e dytë me radhë të Real Madridit, të cilët po kërkojnë fajtorin dhe, sipas tyre, është katër herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo. Njëri prej tifozëve, për shkak të paraqitjes jo të mirë të Ronaldos ndaj Celta Vigos, për të përditshmes AS tha: “Nëse vjen ndonjë ofertë

Vazhdoni leximin →