Spektakël edhe me hipokrizinë pas humbjes së Realit me Seviljan

Zidane është munduar që t’i mbajë të motivuar lojtarët, pas humbjes nga Sevilla. Real Madridi pësoi të dielën humbjen e parë këtë edicion, duke u mposhtur 2:1 nga Sevilla, skuadër të cilën vetëm pak ditë më parë e eliminoi nga “Copa del Rey”, transmeton Gazeta Express. Gazetari i emisionit “El Chiringuito de Jugones”, Edu Aguirre,

Vazhdoni leximin →

Marçelo spiunon Realin: Fjetëm gjumë pas golit,..

Mbrojtësi i Real Madridit, Marcelo, mendon se humbja ndaj Sevillas erdhi si pasojë e relaksimit të lojtarëve, pas golit të parë që shënuan me anë të Cristiano Ronaldos, transmeton Gazeta Express. “Luajtëm shumë mirë, por pas golit që shënuam – disi u relaksuam dhe ndoshta kjo na kushtoj”, tha fillimisht Marcelo. “Është normale se jemi të

Vazhdoni leximin →

Tradhëti galaktike e Raulit, mrekullohet me golat e Mesit

Raul Gonzales ka lavdëruar yllin e Barcelonës, Leo Messi, i cili barazoi një rekord të tij. Ylli i Barcelonës, Leo Messi ka shënuar dje në fitoren 5:0 ndaj Las Palmas, duke shënuar kështu ndaj 35 skuadrave të ndryshme në La Liga. Me këtë gol,  Messi barazoi rekordin e legjendës së Real Madridit, Raul Gonzales, i

Vazhdoni leximin →

Sevilje- Real do të jetë një film ndryshe nga Kupa e Mbretit

Sevilla e Real Madrid pritet të dhurojnë spektakël sërish në “Sanchez Pizhuan”. Sevilla e Real Madridi do të përballen sërish këtë të diele, pak ditë pas barazimit 3:3 në Kupën e Mbretit. Për dallim nga ndeshja e kaluar, Zinedine Zidane do të ketë në dispozicion lojtarë si: Keylor Navas, Luka Modric e Cristiano Ronaldo, të cilët pushuan

Vazhdoni leximin →