Ronaldo thyen një rekord 46-vjeçar  me …366 gola

Sulmuesi portugez, Kristiano Ronaldo, me dy golat që shënoi kundër Selta Vigos, duke e udhëhequr Realit e tij drejt një fitoreje (4-1) të re dhe titullit të Primerës spanjollë, arriti një rekord të ri. Kështu, Ronaldo theu edhe një rekord tjetër të pazakontë, ndërsa Reali mundi 4-1 Seltën në fushën e kësaj të fundit. Më

Vazhdoni leximin →

Zidane: Rodrigezi nuk do t’i thotë lamtumirë Realit

Media spanjolle publikoi lajmin se Xhejms Rodrigezi luajti ndeshjen e fundit në Madrid, se ai gjoja nuk është i kënaqur me statusin e tij në “klubin mbretëror”, se do të largohet nga ai dhe se destinacioni tjetër i tij është Junajtidi. Por trajneri i Realit, Zinedin Zidane, thotë se nuk është e vërtetë se Rodrigezi

Vazhdoni leximin →