Pike në “klubin 100”, një formacion jubilar për Spanjën

Një tjetër lojtar në mes të veteranëve në një kombëtare historike si Spanja. Gerard Pike, të mërkurën, mund të luajë ndeshjen numër 100 me iberikët duke u bashkuar me shumë futbollistë spanjollë që e kanë arritur dhe kaluar këtë shifër. Nëse mbledh lojtarët e kohëve të fundit, shikon se Spanja mund të ketë një formacion të plotë me yje me mbi 100 takime, ndonëse që kanë luajtur në disa botërorë të fundit.

Ja formacioni: Kasijas (167 ndeshje), Pujol (100), Pike (100 të mërkurën), Ramos (153), Shabi Alonso (114), Buskets (104), Fabregas (110), Ksavi (133), Iniesta (128), Silva (122), Torres (110).

Sfidanti.al