Talenti i Romës i surprizon të gjithë, zgjedh të përfaqësojë Spanjën

Mbrojtësi i Romës, Dean Huijsen është gati të jetë pjesë e përfaqësueses së Spanjës. Siç raportohet nga “Calciomercato”, familja e lojtarit ka emigruar drejt gadishullit iberik, që kur Huijsen ishte 5-vjeç. Nisur nga kjo, futbollistit i krijohet mundësia të veshë fanellën e “La Roja-s”, e cila mund ta thërrasë 18-vjeçarin për ekipin U-21 në kuadër

Vazhdoni leximin →

De La Fuente ndjek Brahim Diaz

Forma e Brahim Diaz me Real Madrid nuk kanë kaluar pa u vënë re nga trajneri i Spanjës Luis De La Fuente. Ai ka bërë 28 paraqitje deri më tani me “Los Blancos” në të gjitha kompeticionet, duke shënuar tetë gola dhe duke dhuruar tre asistime. Kjo formë e lojtarit, sipas medieve spanjolle ka bërë

Vazhdoni leximin →

De la Fuente vlerëson Shqipërinë

Është cilësuar padyshim si grupi më i hekurt i fazës finale të Evropianit të vitit të ardhshëm në Gjermani, teksa ka vënë përballë skuadra kampione bote dhe Evrope si Spanja e Italia, por edhe nënkampionen e botës, Kroacinë dhe Shqipërinë, që vjen për herë të dytë në fazën finale të kësaj veprimtarie kontinentale. Dhe Trajneri

Vazhdoni leximin →

De la Fuente nuk e nënvlerëson Shqipërinë

Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, ka folur për shortin e Euro 2024, me skuadrën e tij të shortuar në të ashtuquajturin “grupin e vdekjes”. “La Roja” do të përballet me Kroacinë, Italinë dhe Shqipërinë në Grupin B të kompeticionit. “Nëse nuk është grupi më i vështirë, është një nga më të vështirët. Nuk

Vazhdoni leximin →

Rubiales nuk pranon dashakeqësinë në puthje: E bëra si të ishte vajza ime

Luis Rubiales flet në një intervistë të gjatë për gazetarin britanik, Piers Morgan pak orë pas largimit nga posti i Federatës Spanjolle të futbollit që u shkaktua prej puthjes ndaj futbollistes Jenni Herrmoso në finalen e Kupës së Botës. Ish-drejtuesi i Federatës Spanjolle thekson se qëllimet e tij ishin fisnike të shtyra nga entuziazmi. “Në

Vazhdoni leximin →

Arabia Saudite tërhiqet nga organizimi i Botërorit 2030!

“Koalicioni” kundër saj ishte tepër i fortë dhe kjo u kuptua na kohë. Është e vërtetë që Arabia Saudite është në sulm kur vjen puna për futbollin, dhe liga e saj profesioniste do të bëhet shumë më e mirë sesa është sot, por gjithsesi organizimi i një Kupe Bote për momentin duket jashtë mundësive. Sauditet

Vazhdoni leximin →