Flik: As nuk e mendoj eliminimin e Gjermanisë!

Frika është se mund të përsëritet ajo që ndodhi 4 vjet më parë. Gjermania rrezikon të eliminohet për të dytin botëror radhazi që në grup, ndërsa kërcënimi këtë herë vjen nga japonezët, pasi në Rusi mallkimi ishte koreanojugor. Katër herë kampionët e botës luajnë sonte në orën 20:00 ndeshjen e fundit në grup, atë ndaj

Vazhdoni leximin →

Spanja me 7 yje në një “ekzibicion” historik!

Për mediat iberike ishte me emrin që meritonte, një “recital botëror”. Edhe pse kundërshtari u shfaq i dobët, Spanja mund të jetë e lumtur që fitoi 7-0 me Kosta Rikën në ndeshjen e parë të Kupës së Botës. Pas Anglisë dhe Francës, ja një tjetër ekip që bindi, ndryshe nga Argjentina, Gjermania, Kroacia madje edhe

Vazhdoni leximin →